Wella در زیبایی حرفه ای به برابری جنسیتی می پردازد

حتی در زمینه های تحت سلطه زنان ، به نظر می رسد که زنان همیشه یک لرزش عادلانه ندارند.

در ایالات متحده ، زنان حدود 89.6٪ از مشاغل حرفه ای خدمات زیبایی را در اختیار دارند که این امر را در کنار معلمان مدارس ابتدایی و متوسطه (76٪) و پرستاران مراقبت های بهداشتی در منزل (87.5٪) در صنایع برتر زنان قرار می دهد.

بر اساس تحقیقات منتشر شده توسط Wella ، بیشتر آمریکایی ها به احتمال زیاد معتقدند که زنان بیشتر از مردان به عنوان متخصص زیبایی درآمد کسب می کنند ، با این حال ، بر اساس تحقیق منتشر شده توسط Wella ، واقعیت برابری جنسیتی در صنعت زیبایی حرفه ای داستان دیگری را بیان می کند. با توجه به اعداد ، زنان بر زیبایی حرفه ای تسلط دارند ، با این حال مردان موقعیت های رهبری بیشتری دارند و درآمد بیشتری کسب می کنند.

Wella با انجام یک فراتحلیل از تحقیقات موجود ، یک نظرسنجی تخصصی زیبایی را برای 600 متخصص زیبایی انجام داد و داستان های زنان این صنعت را برای “نگاهی درونی به برابری جنسیتی در زیبایی حرفه ای” جمع آوری کرد.

“در حالی که زنان در صنعت خدمات زیبایی حرفه ای تعداد زیادی تسلط دارند ، آنها هنوز هم در تلاشند تا حقوق برابر بگیرند و موقعیت های تصمیم گیری را تأمین کنند. علاوه بر این ، به دلیل همه گیری ، زنان به دلیل مسئولیت های مراقبت و نابرابری در حقوق ، تعداد کار خود را از دست می دهند یا نیروی کار خود را از دست می دهند ، “آنی یانگ اسکریونر ، مدیر عامل شرکت Wella ، در انتشار یافته های تحقیق خود نوشت.

هدف: برای روشن کردن این موضوع ، امید ما این است که بتوانیم در انتخاب چالش تعصب با هدف نهایی هدایت تأثیر معنادار برای همه ، پیشگام باشیم ، طبق گفته Young-Scrivner ، که در اکتبر 2020 به عنوان مدیر عامل انتخاب شد.

KKR Wella را از کوتی خریداری کرد و در دسامبر سال 2020 معامله یک میلیارد دلاری را به اتمام رساند.

طبق گفته این شرکت ، فقط در مدت سه ماه از تاسیس Wella ، 70 درصد از استخدام های جدید ما زنان بوده است.

علاوه بر تفاوت در حقوق و دستمزد ، Wella توجهاتی را به خود جلب کرده است که آن را اختلاف عمده جنسیتی در مدل موهای سرمقاله می نامد ، با زنان فقط 26٪ استعداد مو در آژانس های اصلی برای مشاغل مانند جلد مجلات و تبلیغات.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>