Procter & Gamble #WidensTheScreen – HAPPI

Procter & Gamble در جدیدترین کمپین آگاهی اجتماعی خود ، #WidenTheScreen ، با نابرابری در رسانه ها مقابله می کند. در مجموعه ویدیویی ، P&G خاطرنشان می کند که کلمات به تنهایی تغییری ایجاد نمی کنند. اقدامات و سرمایه گذاری مداوم برای رفع تعصب سیستمی و نابرابری در تبلیغات و رسانه ضروری است.

“Widen The Screen” یک محتوا گسترده ، ایجاد استعداد و یک پلت فرم مشارکتی است که خلاقیت را جشن می گیرد و سازندگان سیاه را قادر می سازد که از غنای کامل تجربه سیاه استفاده کنند. تنها زمانی که صفحه را برای گسترش دید خود گسترش می دهیم ، می توانیم طیف وسیعی از تصاویری که می بینیم ، صداهایی که می شنویم ، داستان هایی که می گوییم و افرادی که می فهمیم. کاملاً. “

طبق گفته P&G ، داستان های سیاه اغلب به عنوان یک افراط – یا مبارزه یا پیروزی – به تصویر می کشند. در حالی که این داستان ها وجود دارند ، آنها تجربه کامل سیاه را نشان نمی دهند. مجموعه # WidenTheScreen می پرسد: در مورد جوک های داخلی و گفتگوهای سخت ، حرکات صادقانه و اقدامات شورشی خلاقانه چطور؟ P&G خاطرنشان می کند: برای درک تجربه سیاه ، باید تمام حقیقت را به نمایش گذاشت.

این شرکت یادداشت می کند که لبیش از 6٪ نویسندگان ، کارگردانان و تهیه کنندگان فیلم های تولید شده در ایالات متحده سیاه پوستان هستند. از سال 2007–2019 ، فقط 8 نفر از 14447 مدیر شناخته شده به عنوان زنان سیاه پوست. در سال 2019 ، شخصیت های سیاه 15.7٪ از کل نقش های فیلم را به خود اختصاص داده اند و 33٪ از 100 فیلم برتر در سال 2019 هیچ دختر / زن سیاه پوستی را در هر نقش سخنرانی یا نامگذاری شده نداشته اند.

برای کمک به بهبود اوضاع ، استودیوی تولید فیلم BlackHill SpringHill Entertainment و P&G در حال همکاری در پروژه ای هستند که بینندگان را به سفر تخیل پسر جوان می کشاند تا مجموعه ای از فرصت های فراتر از دو و میدانی را به نمایش بگذارد. این فیلم و برنامه های مرتبط جامعه به مردان سیاه پوست نشان می دهد که می توانند رویاهای خود را دنبال کرده و به آنها برسند ، ذهن خود را به روی تمام احتمالات آینده باز می کنند.


اینگونه است که P&G برای سازندگان سیاه نشان داده می شود – هر دو در پشت دوربین و روی صفحه با ما همراه باشید تا داستان های سیاه بیشتری را جستجو ، به اشتراک بگذارید و انتظار داشته باشید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>