L’Oréal و یونسکو جوایز بین المللی For Women In Science را اعلام کردند

به مناسبت روز جهانی زنان و دختران در علوم ، Fondation L’Oréal و یونسکو از بیست و سومین جایزه بین المللی زنان در علوم رونمایی کردند که از پنج دانشمند برجسته زن با مشاغل استثنایی تجلیل می شود. آنها به نمایندگی از هر منطقه بزرگ در جهان ، به دلیل برتری تحقیقات خود در علوم فیزیکی ، ریاضیات و علوم کامپیوتر پاداش می گیرند.

طبق مطالعه یونسکو در مورد زنان در علوم ، در حالی که تعداد زنانی که در این رشته ها شغل خود را دنبال می کنند در حال افزایش است ، که به بیش از 33 درصد محققان جهان می رسد ، پیشرفت هنوز بسیار کند است ، به ویژه در علوم فیزیکی ، ریاضیات ، علوم رایانه و مهندسی. فقط 28٪ فارغ التحصیلان مهندسی و 40٪ فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر زن هستند.

“علاوه بر این ،” ، اظهار می کند شامیلا نیر-بدوئل ، دستیار مدیر کل علوم طبیعی در یونسکو ، “این مطالعه جدید نشان می دهد که برای جذب زنان به یک رشته علمی یا فناوری کافی نیست. ما همچنین باید بدانیم که چگونه آنها را حفظ کنیم ، اطمینان حاصل کنیم که مشاغل آنها با موانعی روبرو نیست و موفقیت های آنها توسط جامعه علمی بین المللی شناخته شده و پشتیبانی می شود. در حالی که آنها 33٪ از محققان را نمایندگی می کنند ، به طور متوسط ​​تنها 12٪ از آنها اعضای آکادمی های علوم ملی در سراسر جهان هستند. “

این مسئله نه تنها مساوات است ، بلکه یک مسئله اجتماعی جهانی نیز هست ، به ویژه با توجه به اینکه انقلاب صنعتی چهارم ، همچنین به نام “انقلاب 4.0” ، توسط این زمینه های علمی – دقیقاً در مناطقی که زنان در آن بیشتر غایب هستند ، پیش خواهد رفت. ما در حال حاضر تعصبات خطرناک ناشی از این عدم فراگیر را مشاهده می کنیم: در هوش مصنوعی ، جایی که زنان فقط 22٪ از افراد شاغل در این زمینه را نشان می دهند ، الگوریتم ها اغلب به مکانیسم های تبعیض منجر می شوند. چشم انداز هشدار دهنده دیگر نمایندگی بیش از حد تمام زنان در مشاغل محکوم به منسوخ شدن است: تا سال 2050 نیمی از مشاغل امروز در جهان ناپدید می شوند و 70٪ زنان کشوری مانند انگلستان را تحت تأثیر قرار می دهد.

بنابراین ، یونسکو معتقد است که اقدام به نفع تحقیقات فراگیرتر و تشویق دختران جوان برای ادامه کار در علم ، که تعداد بسیار کمی هنوز هم فکر می کنند ، علی رغم داشتن انگیزه بالا برای ایجاد تغییر ، بسیار حیاتی است. از هر چهار دختر اروپا سه نفر مایلند از طریق شغل خود به جهانیان کمک کنند ، اما تنها 37٪ از آنها قصد دارند در علم کار کنند.

الكساندرا پالت ، معاون اجرایی Fondation L’Oréal ، می گوید ، “عدم تمایل” زنان در علم هنوز بسیار چشمگیر است. امروزه كمتر از 4٪ جوایز علمی نوبل به زنان اعطا می شود و سقف شیشه ای هنوز ما کاملاً باید آرزوی تحول عمیق م institutionsسسات ، آموزش و ارتقا محققان زن ، از کل سیستم را داشته باشیم. در حالی که عدم تعادل جنسیتی در علم باقی مانده است ، ما هرگز قادر به پاسخگویی به چالش های فراگیر نخواهیم بود. جامعه یا برای حل مسائل علمی جهان با آن روبرو است. “

Fondation L’Oréal و UNESCO بر اساس این اعتقاد که دنیا به علم نیاز دارد و دانش به زنان احتیاج دارد ، متعهد می شوند زنان را در علم ارتقا دهند ، تا زنان را بیشتر نمایان سازند ، استعدادهای آنها را شناخته و مشوق مشاغل باشند. از زمان ایجاد برنامه زنان در علوم در سال 1998 ، 117 برنده و بیش از 3500 دانشمند جوان با استعداد ، نامزدهای دکتری و فوق دکترا در 117 کشور مورد حمایت و افتخار قرار گرفته اند.

پروفسور کاترین نگیلا – شیمی

سرپرست وظیفه مدیر اجرایی آکادمی علوم آفریقا ، معاون سابق معاونت امور دانشگاهی و دانشجویی (DVC-AA) در دانشگاه ریاارا ، کنیا و استاد میهمان شیمی کاربردی در دانشگاه ژوهانسبورگ ، آفریقای جنوبی.

برای معرفی و توسعه روشهای تحلیلی مبتنی بر فناوری نانو برای نظارت بر آلاینده های آب و کاربرد آنها در کشورهایی که به شدت تحت تأثیر آلودگی قرار دارند ، جایزه دریافت می شود. کارهای نوآورانه وی برای احترام به محیط زیست برای توسعه مدیریت پایدار منابع آب از اهمیت حیاتی برخوردار است.

پروفسور کیوکو نوازاکی – شیمی

استاد شیمی در دانشگاه توکیو ، ژاپن.

به دلیل مشارکتهای پیشگام و خلاقانه وی در زمینه شیمی مصنوعی و اهمیت آنها در نوآوری صنعتی ، جایزه دریافت کرد.

تحقیقات وی منجر به تولید فرآیندهای جدید ، بسیار م effectiveثر و سازگار با محیط زیست برای تولید مولکول های مفید برای دارو و کشاورزی پایدار شده است.

پروفسور شفیع گلدواسر – علوم کامپیوتر

مدیر موسسه سیمونز برای نظریه محاسبات ، استاد مهندسی برق و علوم کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا برکلی ، استاد RSA مهندسی برق و علوم کامپیوتر در MIT ، ایالات متحده آمریکا و استاد علوم کامپیوتر و ریاضیات کاربردی در موسسه وایزمن ، اسرائيل.

برای کار پیشگامانه و بنیادی وی در علوم کامپیوتر و رمزنگاری ، ضروری برای ارتباطات ایمن از طریق اینترنت و همچنین برای محاسبه مشترک داده های خصوصی ، اهدا شده است. تحقیقات وی تأثیر قابل توجهی در درک ما از کلاسهای زیادی از مشکلات دارد که رایانه ها نمی توانند به طور کارآمد راه حل های تقریبی پیدا کنند.

پروفسور فرانسوا Combes – اخترفیزیک

کرسی استاد و کهکشان ها و کیهان شناسی در کالج فرانسه در پاریس و فیزیکدان نجومی در رصدخانه پاریس – PSL ، فرانسه.

به خاطر میراث برجسته اش در اخترفیزیک که از کشف مولکول های موجود در فضای بین ستاره ای گرفته تا شبیه سازی ابر رایانه در شکل گیری کهکشان اعطا می شود. کارهای او در درک ما از تولد و تکامل ستارگان و کهکشان ها ، از جمله نقشی که سیاه چاله های بزرگ در مراکز کهکشانی ایفا کرده اند ، بسیار مهم بوده است.

پروفسور آلیشیا دیکنشتاین – ریاضیات

استاد ریاضیات در دانشگاه بوینس آیرس ، آرژانتین.

برای کمک های برجسته خود در خط مقدم نوآوری ریاضی با استفاده از هندسه جبری در زمینه زیست شناسی مولکولی جایزه دریافت کرد. تحقیقات وی دانشمندان را قادر می سازد ساختارهای دقیق و رفتار سلول ها و مولکول ها را حتی در مقیاس میکروسکوپی درک کنند. وی که در مرز بین ریاضیات خالص و کاربردی فعالیت می کند ، پیوندهای مهمی را با فیزیک و شیمی ایجاد کرده و زیست شناسان را قادر ساخته است تا درک عمیق ساختاری از واکنش های بیوشیمیایی و شبکه های آنزیمی را بدست آورند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>