Estée Lauder مرکز تعالی و تعادل جدیدی را ایجاد می کند

شرکتهای Estée Lauder (ELC) یک مرکز تعالی ارزش و تعامل جدید (COE) ایجاد کرده اند. این غول زیبایی گفت: ایجاد این قابلیت جدید ، ارزشهای اصلی و تعهدات شرکتهای Estée Lauder را برای ایجاد سهام و نمایندگی بیشتر در هر جنبه از تجارت ، از کارمندان تا مصرف کنندگان تأکید می کند.

CoE Equity and Engagement توسط نیکول مونسون ، که به عنوان معاون ارشد ، حقوق صاحبان سهام و تعامل منصوب شده است ، هدایت خواهد شد. او مستقیماً به مایکل اوهار ، معاون اجرایی ، منابع انسانی جهانی گزارش خواهد داد.

نیکول مونسون

با تعهد موجود ELC برای اقدام در مورد ارزشهای نژادی ، اقدامات مربوط به حقوق صاحبان حقوق و سایر فعالیتهای تا به امروز ، ایجاد سهام عدالت و تعامل COE نشان دهنده سرمایه گذاری ELC در یک رویکرد متمرکز و جامع برای ایجاد پیشرفت پایدار و پیشبرد استعدادهای متنوع شرکت از طریق عمیق است مشارکت ، پیشرفت شغلی ، برنامه های توسعه ، شیوه های استخدام و موارد دیگر.

به عنوان SVP ، سهام و تعامل ، مونسون عضو مهمی از تیم رهبری ارشد ELC خواهد بود و او در تمام زمینه های کسب و کار برای توسعه استراتژی بلند مدت سهام شرکت و استراتژی تعامل کارکنان و توانایی های کل شرکت کار خواهد کرد. وی توسعه و اجرای ابتکارهای پیشگیرانه عدالت و تعامل را برای ایجاد نیروی کار نمایندگی تر و پاسخگو تر برای افراد از هر زمینه ای ، جایی که همه فرصتی برای موفقیت دارند ، هدایت خواهد کرد.

Equity and Engagement COE به عنوان یک شریک استراتژیک و مکمل در سطح شرکت برای سایر رهبران ELC و واحدهای تجاری متمرکز بر موضوعات مرتبط با ESG ، از جمله منابع انسانی ، شامل ، تنوع و برابری (IDE) COE ، ارتباطات جهانی ، جهانی طراحی شده است. شهروندی و پایداری (GCCS) ، امور عمومی جهانی و فراتر از آن. در این روحیه ، مونسون با رهبران منابع انسانی و IDE COE همکاری نزدیک خواهد کرد تا برنامه هایی را طراحی کند که برای اطمینان از برخورد منصفانه ، فراگیر و عادلانه با کارمندان در سراسر جهان با تأکید بر رسیدگی به منازعات و پیاده سازی سیستم های پشتیبانی برای کارمندان رنگی ، تضمین عادلانه جبران خسارت ، اعمال سیاست ها و دسترسی به مسیرهای شغلی و اطمینان از اجرای عدالت و استراتژی مشارکت ELC.

علاوه بر این ، مونسون طرح عدالت نژادی شرکت را که شامل نهایی سازی و اجرای یک استراتژی برای اطمینان از تحقق تعهدات سهام عدالت نژادی توسط ال ال است ، هدایت خواهد کرد.

مونسون سابقه اثبات شده گسترده ای در زمینه ارائه مشاوره حقوقی استراتژیک به شرکای تجاری در مورد طیف گسترده ای از موضوعات اشتغال و انطباق دارد ، زمینه ای که در نقش جدید او به خوبی خدمت خواهد کرد. در آخرین سمت خود به عنوان SVP ، معاون مشاور عمومی ، اشتغال جهانی ، اخلاق و حریم خصوصی قانونی ، نیکول بر تیم های قانون استخدام ، اخلاق و حریم حقوقی نظارت داشت و برای پیشبرد استراتژی حقوقی اشتغال ، اخلاق و حریم خصوصی در سطح جهان برای محافظت از منافع شرکت تلاش کرد. و خطرات مرتبط با قوانین و مقررات جدید ، رشد سیستم عامل های دیجیتال ، خریدهای جهانی جدید و افزایش فضای نظارتی را کاهش دهد. از زمان پیوستن به این شرکت در سال 2014 به عنوان معاون رئیس جمهور ، مشاور اشتغال ، نقش وی به طور مداوم گسترش یافته و با مسئولیت های جدید تکامل یافته است.

به گفته این شرکت ، تأثیر مونسون بر فرهنگ سازمانی ELC فراتر از نقش رسمی و مسئولیت های وی است. او به عنوان عضو شورای تنوع ELC ، و همچنین “شبکه رهبران و مدیران سیاه” و “شبکه زنان رهبری” گروه های منابع کارکنان ELC ، او مدت ها علاقه مند به ترویج فرهنگ احترام ، فراگیری و تعلق خاطر بوده است. اخیراً ، وی به عنوان اسپانسر اجرایی She’s Howard: Own Your Power ، مشارکت ELC با دانشگاه هوارد برای حمایت از موفقیت فارغ التحصیلان دانشگاه از طریق یادگیری تجربی ، مربیگری شغلی ، آموزش حرفه ای و فرصت های مشاوره خود توانمند شد.

مونسون علاوه بر مشارکت های فراوانش در ELC ، یک متخصص و رهبر فکری بسیار مورد توجه است. وی سخنران مهمان بسیاری از سازمان های محلی و ملی بوده است. قابل ذکر است ، مونسون همچنین برای ورود به فهرست سیاهان وکلای سیاه برتر 100 ، یک شبکه نخبه متشکل از وکلای موفق و با نفوذ با شهرت برای ارائه نمایندگی حقوقی عالی در زمینه های عملی مربوطه ، انتخاب شد.

وی دارای بیش از 20 سال تجربه مرتبط در زمینه قانون کار و انطباق با قانون است. وی مدرک JD خود را از دانشکده حقوق دانشگاه هوارد و لیسانس خود را از کالج Spelman گرفت.

“چشم انداز جمعی ما این است که فراگیرترین ، عادلانه ترین و متنوع ترین شرکت زیبایی جهانی با اعتبار برای کارمندان و مصرف کنندگانمان باشیم. این قابلیت جدید مهم ، مشارکت کارمندان را افزایش داده و ارزش بیشتری را در تجارت امروز ایجاد خواهد کرد ، در عین حال بستری استراتژیک برای گسترش و مقیاس گذاری این کار در آینده فراهم می کند. “، Fabrizio Freda ، رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت گفت. “ما می دانیم که تغییر اصیل به زمان ، فداکاری و یک استراتژی روشن نیاز دارد و ما همچنان منابع متمرکز و معناداری را برای تسریع این هدف اختصاص خواهیم داد.”

“از زمان تاسیس شرکت ما ، کارکنان با استعداد ما در مرکز تجارت ما و مهمترین عامل موفقیت ما بوده اند. گرچه ما به پیشرفتی که تاکنون به عنوان یک شرکت انجام داده ایم افتخار می کنیم ، اما متعهد هستیم که برای بلند مدت سهام عدالت را پیش ببریم. “، ویلیام پی لودر ، رئیس اجرایی گفت. “تجربه عمیق و دانش گسترده نیکول از منابع انسانی و فضای حقوقی جهانی ، همراه با توانایی اثبات شده وی در تأثیر مثبت فرهنگ ELC ، برای این شرکت بسیار ارزشمند بوده است. من مشتاقانه منتظر ادامه رهبری وی در راس این مرکز تعالی جدید هستم. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>