کمک هزینه USDA SBIR برای بازیافت کراتین از پسماندهای ارائه دام

فردا آب ، یک فن آوری تصفیه آب در آناهیم ، CA و راه حل های مدیریت پسماند سازگار با محیط زیست ، توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) یک کمک هزینه برنامه تحقیق نوآوری در تجارت کوچک (SBIR) دریافت کرده است که از توسعه آن حمایت می کند. فن آوری سازگار با محیط زیست که کراتین را از مواد زائد ارائه شده حیوانات دور ریخته و خارج می کند.

صنعت دامداری جهانی سالانه میلیارد تن زباله ایجاد می کند. در حالی که لاشه ، مواد زائد و استخوان ها می توانند در تولید گیاهان به محصولات مفیدی تبدیل شوند ، Tomorrow Water می گوید که میلیون ها تن پر ، ناخن ، مو و پشم در زباله های زباله قرار می گیرند. این زباله ها که غنی از کراتین هستند ، به تدریج در محل دفن زباله ها تجزیه می شوند و مقادیر زیادی متان و سایر گازهای گلخانه ای تولید می کنند.

فن آوری های موجود که کراتین را از مواد زائد حیوانی استخراج می کنند ، از مقادیر زیادی مواد شیمیایی مانند آمونیاک استفاده می کنند و ضایعات شیمیایی قابل توجهی تولید می کنند. این شرکت ادعا می کند که این فن آوری ها همچنین می توانند ساختار شیمیایی کراتین را تغییر دهند و به طور بالقوه بر مفید بودن آن تأثیر بگذارند.

فردا با استفاده از فناوری هیدرولیز حرارتی دراکو واترات ، بدون استفاده از مواد شیمیایی “سوزاننده یا آسیب رسان به محیط زیست” ، از ضایعات رندر حیوانات کراتین استخراج می شود. این شرکت پس از آزادسازی و حل شدن توسط دراکو ، می گوید که کراتین را می توان با استفاده از FMX به طور م purثر خالص کرد ، سیستم فوق العاده تصفیه ویژه آن ، کراتین را از دوغاب پسماند حیوانی تیمار شده با دراکو جدا می کند. قابل ذکر است ، فرآیند دراکو ساختار شیمیایی اصلی کراتین را تا آنجا که ممکن است حفظ می کند ، که برای استفاده در پایین دست در محصولات دارویی و محصولات آرایشی عالی بسیار مهم است.

اولین کمک مالی 100000 دلاری SBIR که از طرف USDA به Tomorrow Water اعطا خواهد شد ، توسعه مرحله اول فناوری Draco-FMX را تأمین می کند ، در این شرکت قبل از شروع مقیاس ، فرآیند را اصلاح و بهینه می کند. بعد از فاز I ، فردا آب برای فاز II SBIR فاز درخواست خواهد کرد ، که بیش از 600،000 دلار برای مقیاس نمونه اولیه و کارهای نمایشی میدانی فراهم می کند.

دکتر کن تاساکی ، معاون توسعه تجارت Tomorrow Water ، گفت: “این یک راه حل کاملاً دوستدار محیط زیست و مقرون به صرفه برای تبدیل جریان پسماند قابل توجه – ضایعات ارائه دهنده حیوانات – به یک جریان سود قابل توجه فراهم می کند”.

وی ادامه داد: “اشتباه نکنید – کراتین با ارزش است ، بسته به محصول نهایی ، به راحتی تخمین می زند بیش از 1700 دلار در هر کیلوگرم باشد.” “من به تیم ما بسیار افتخار می کنم برای آنچه که با این فناوری انجام داده اند ، بیش از چهار سال است که در حال کار است. اکنون زمان آن رسیده است که توسعه آن را تسریع کرده و به جهان بکشاند. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>