مطالعه می گوید مواد شیمیایی PFAS بدون برچسب که در آرایش شناسایی شده اند

طبق مطالعه جدیدی که امروز در Science Science and Technology Letters منتشر شده است ، محققان میزان بالای فلورین – که نشان دهنده وجود احتمالی مواد پلی فلوروآرکیل (PFAS) است – در “بیشتر ریمل های ضد آب ، رژ لب های مایع و پایه های آزمایش شده” پیدا کردند.

برخی از محصولات با بالاترین سطح فلور تحت تجزیه و تحلیل بیشتر قرار گرفتند و تأیید شدند که حاوی حداقل چهار PFAS نگران کننده هستند. طبق گفته محققان ، اکثر محصولات دارای فلور بالا ، از جمله کالاهایی که PFAS تأیید شده اند ، هیچ PFAS درج نشده است.

گراهام پیزلی ، استاد فیزیک دانشگاه نوتردام ، نویسنده ارشد این تحقیق است.

تیم تحقیقاتی 231 محصول آرایشی خریداری شده در ایالات متحده و کانادا را از نظر فلوئور بررسی کرد. بر اساس این مطالعه ، بیش از سه چهارم ریمل ضد آب ، تقریباً دو سوم پایه ها و رژ لب های مایع و بیش از نیمی از محصولات چشم و لب دارای غلظت فلورین بالا بودند.

تمام 29 محصولی که برای تجزیه و تحلیل هدفمند انتخاب شده اند حاوی سطوح قابل تشخیص حداقل چهار PFAS خاص هستند. محققان گفتند که این شامل PFAS است که به سایر PFAS تجزیه می شود که بسیار سمی و برای محیط زیست مضر شناخته شده است. متاکریلاتهای فلوروتلومر نیز تشخیص داده شد ، که نشان دهنده شکست فلوروپلیمرهای زنجیره جانبی است.

بسیاری از محصولات دارای PFAS به عنوان “مقاوم در برابر سایش” یا “با دوام” تبلیغ می شدند. نکته مهم ، این است که اکثر PFAS بر روی برچسب مواد تشکیل دهنده فاش نشده است ، محققان گفتند.

“PFAS برای آرایش لازم نیست. با توجه به پتانسیل زیادی که برای آسیب دارند ، من معتقدم که نباید از آنها در هیچ گونه محصولات مراقبت شخصی استفاده شود. ” “زمان گذشته است که کل کلاس PFAS را از محصولات آرایشی خارج کرده و این مواد شیمیایی مضر را از بدن خود دور نگه داریم.”

امروز ، سناتورهای ایالات متحده سوزان کالینز (ME) و ریچارد بلومنتال (CT) و دیگران “قانون PFAS در لوازم آرایشی” را ارائه می دهند. نماینده دبی دینگل (MI) قصد دارد همین لایحه را در مجلس معرفی کند. قرار است امروز یک کنفرانس مطبوعاتی درباره این لایحه برگزار شود. این داستان برای ارائه پوشش رویداد به روز می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>