مسائل مربوط به زنجیره تأمین پسا همه گیر را برمی گرداند

خبرهای خوب و خوبی وجود دارد زیرا بیش از یک سال پس از ویروس کرونا ویروس کرونا برای سلامتی جهان ، تجارت خود را با شرایط عادی سازگار می کند. مطبوعات داخلی ، بزرگنمایی به جای سفرهای تجاری ، تجارت الکترونیکی – بر اساس جدیدترین نظرسنجی جهانی McKinsey ، همه این روندها تغییرات مربوط به همه گیری هستند که به احتمال زیاد حتی با ظهور جهان از بیماری همه گیر COVID-19 باقی می مانند. به طور شگفت آور ، مدیریت زنجیره تأمین به احتمال زیاد دوباره به هنجارهای پیش فرض بازمی گردد.

بهبود اقتصادی

در یک نظرسنجی اخیر از مدیران بازرگانی ، 53٪ گفته اند که شرایط اقتصادی در کشورهایشان در شش ماه گذشته بهبود یافته است – اولین بار اکثریت در سه سال گذشته چنین گفته است. چشم انداز آنها از آینده اقتصاد حتی مثبت تر است ، با سهم سابقه ای از پاسخ دهندگان که پیش بینی بهبود در اقتصاد کشورهای خود را در طی شش ماه آینده دارند. با روشن شدن انتظارات ، جدیدترین نتایج همچنین سرنخی از وضعیت بهبود می تواند ارائه دهد – یا حداقل نشان می دهد که بیشتر شرکت ها بعداً در سال 2021 به فعالیت کامل خود باز خواهند گشت. در شرکت هایی که اکنون کاملاً عملیاتی هستند ، مدیران راه های خود را می گویند کار در بسیاری از موارد تغییر کرده است و به نظر می رسد این تغییرات ثابت مانده است. هنوز هم ، تقاضای ضعیف رشد شرکت ها را تهدید می کند و همه گیری همچنان بزرگترین خطر برای رشد اقتصادی کلی ، جهانی و داخلی است.

بر اساس آخرین نظرسنجی مک کینزی ، احساسات خوب مدیران در مورد اقتصاد همچنان در حال رشد است. نیمی از پاسخ دهندگان بر این باورند که شرایط فعلی در اقتصاد جهانی اکنون بهتر از شش ماه پیش است (در حالی که 43٪ در سه ماهه قبل بود) ، و 53٪ از شرایط مشابه در کشورهای خود می گویند – اولین بار اکثریت از مارس 2018 چنین گفته است.

بیشترین خوش بینی در هند و چین

براساس مناطق ، مدیران در هند و چین بزرگ همچنان مثبت ترین نظر را در مورد تحولات اخیر در اقتصاد داخلی خود دارند – و آن را در اروپا ، با کمترین میزان – که در دسامبر سال 2020 نیز چنین بود. بزرگترین پیشرفت در آمریکای شمالی است ، جایی که 59 ٪ از پاسخ دهندگان اکنون شرایط بهتری را در خانه گزارش می کنند ، در مقابل 39٪ در دسامبر. در مقابل ، طبق گفته مک کینزی ، همتایان آنها در آمریکای لاتین احتمالاً گزارش کاهش اقتصادی را نسبت به گذشته دارند.

انتظارات برای آینده حتی بیشتر خوشحال کننده است. در حالی که چشم انداز جهانی در ماه های اخیر متزلزل شده است ، پاسخ دهندگان اکنون نسبت به چشم انداز اقتصاد جهان نسبت به هر نقطه دیگری در طول بحران خوشبین هستند: 69٪ اظهار داشتند که شرایط اقتصادی جهانی بهتر خواهد شد ، در حالی که در نظرسنجی قبلی 56٪ بود . وقتی از اقتصاد کشورهایشان س askedال می شود ، تقریباً سه چهارم مدیران انتظار دارند در شش ماه آینده شرایط بهتری داشته باشد ، در حالی که این رقم در ژانویه 56 درصد بود – بالاترین سهم از ابتدای بروز همه گیری و از زمان شروع س Mcال از سوی مک کینزی ، در ماه فوریه 2004

بیکاری تثبیت می شود

به نظر می رسد نگرانی های مربوط به بیکاری نیز در حال کاهش است ، در مقایسه با چند ماه گذشته که اکثریت یا اکثریت پاسخ دهندگان پیش بینی افزایش نرخ بیکاری در خانه را داشتند. در حال حاضر ، 43٪ انتظار کاهش دارند و 38٪ انتظار افزایش دارند ، اگرچه تفاوت های قابل توجهی از نظر منطقه وجود دارد. اکثر پاسخ دهندگان در اروپا هنوز افزایش بیکاری را پیش بینی می کنند (که در دو نظرسنجی گذشته این واقعیت وجود داشت) ، در حالی که کسانی که در آمریکای شمالی هستند به احتمال زیاد همسالان خود انتظار کاهش بیکاری را دارند: 69٪ این را می گویند ، در حالی که فقط 16٪ طبق گفته مک کینزی ، این منطقه افزایش را پیش بینی می کند.

انتظارات مثبت تجاری

در سطح شرکت ، انتظارات مثبت نیز به اوج های جدید رسیده است. شصت و سه درصد از مدیران اجرایی معتقدند تقاضا برای محصولات و خدمات شرکت هایشان در ماه های آینده افزایش خواهد یافت ، در مقابل 39٪ که یک سال قبل همین گفته بودند ، در حالی که 65٪ انتظار دارند سود شرکت هایشان افزایش یابد – بزرگترین سهم برای گفتن بنابراین در سه سال انتظارات از نیروی کار ثابت است و بسیاری از پاسخ دهندگان می گویند که شمارش سر آنها همان اندازه ای است که در سراسر همه گیر دارند. با این وجود سی و هفت درصد انتظار دارند که نیروی کار آنها افزایش یابد – بیشترین سهم از قبل قبل از شیوع بیماری.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>