لایحه ورمونت اولین بار در کشور است که فروش محصولات مصرفی با PFAS را ممنوع می کند

فرماندار ورمونت ، فیل اسکات ، لایحه جدیدی را امضا کرد که فروش محصولات مصرفی حاوی PFAS را محدود می کند. این لایحه مواد شیمیایی PFAS را از کف آتش نشانی ، بسته بندی مواد غذایی ، موم اسکی ، فرش و موکت و پس از درمان های ضد لک در بازار منع می کند.

طی دو سال گذشته ، واشنگتن ، نیویورک و ماین مرحله تدریجی PFAS را در بسته بندی مواد غذایی وضع کرده اند که از دسامبر 2022 شروع به کار می کند. قانون فدرال برای ممنوعیت PFAS در بسته بندی مواد غذایی ، قانون نگهداری ظروف غذایی از PFAS ، پیش بینی می شود توسط نماینده ایالات متحده دبی دینگل معرفی شود.

طی دو سال گذشته ، 18 خرده فروش مواد غذایی ، از جمله Ahold Delhaize ، Albertsons ، Amazon.com ، Cava ، Chipotle ، McDonald’s ، Panera Bread ، Sweetgreen ، Trader Joe ، Wendy’s و Whole Foods Market ، مراحل کاهش یا از بین بردن PFAS در مواد غذایی را اعلام کردند. بسته بندی در بیش از 77000 فروشگاه آنها.

برخی از کارشناسان اظهار داشتند این لایحه باید مورد توجه تولیدکنندگان لوازم آرایشی باشد.

حفاظت از حفاظت از ورمونت ، رأی دهندگان ، ایالت های امن تر ، خانواده های سالم و مواد شیمیایی سالم و فروشگاه ذهن بیانیه هایی را منتشر کرده و این اقدام را تحسین می کنند.

لورن هیرل ، مدیر اجرایی رأی دهندگان حفاظت از ورمونت ، گفت: “ما از رهبری ایالت خود استقبال می كنیم كه در پاسخ به خواسته های اعضای جامعه ما برای محافظت در برابر مواد شیمیایی خطرناك PFAS ، چنین اقدامی قوی انجام داده است. “این لایحه جنبش مهمی به مبارزه با PFAS می بخشد و به از بین بردن این ماده شیمیایی خطرناک از همه موارد قابل پیشگیری کمک می کند.”

وی ادامه داد: “این سیاست پیشگامانه در خارج از مرزهای ورمونت تأثیر دارد. این یک پیام قوی به صنایع شیمیایی و تولیدکنندگان می دهد که PFAS جایی در محصولات ندارند “، توضیح داد سارا عروسک ، مدیر ملی کشورهای سالم تر. “رهبری ورمونت بخشی از جنبش رو به رشد در سراسر کشور برای اقدام در بالادست و جلوگیری از آلودگی PFAS قبل از وقوع است. و سایر کشورها از موقعیت خوبی برخوردار هستند تا در آینده به این جنبش بپیوندند. ”

لیز هیچکاک ، مدیر خانواده های سالم مواد شیمیایی ایمن ، گفت: “این قانون جدید نشان می دهد که مردم و جوامع خطرات این” مواد شیمیایی برای همیشه “را درک می کنند و قوانین عقل سلیم برای محافظت از آنها می خواهند. “رای ورمونت بار دیگر نشان می دهد که این یک مسئله دو حزب است. همه ما می توانیم توافق کنیم که مواد شیمیایی سمی در نزدیکی ما یا در محیط زندگی ما قرار ندارند. کنگره باید برای ممنوع کردن PFAS و مواد شیمیایی اقدامی انجام دهد. لایحه نماینده Dingell برای از بین بردن PFAS در بسته بندی مواد غذایی باید سریع جلو برود. “

سازمان های غیردولتی علیه استفاده از PFAS اظهار داشتند که در حال افزایش تحقیقات علمی است که ارتباط بین قرار گرفتن در معرض PFAS و مشکلات سلامتی از جمله ضعف سیستم ایمنی بدن ، سرطان ، افزایش سطح کلسترول ، فشار خون ناشی از بارداری ، آسیب کبدی ، کاهش باروری و افزایش یافته است. خطر بیماری تیروئید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>