قطع اینترنت بر وب سایت های سراسر جهان تأثیر می گذارد

امروز صبح وب سایت خبری مورد علاقه شما آفلاین بود؟ نه ، این یک حمله باج افزار نبوده است. به نظر می رسد که این مشکل مربوط به قطعی در Fastly ، ارائه دهنده خدمات ابری باشد ، که گزارش از خرابی گسترده داده است. این شرکت می گوید این مسئله را شناسایی و برطرف کرده است اما بسیاری از وب سایت ها از ساعت 7 صبح به وقت ET همچنان برای برخی از کاربران در دسترس نبودند. به سرعت به بهبود زمان بارگذاری برای وب سایت ها کمک می کند و خدمات دیگری را به سایت های اینترنتی ، برنامه ها و سیستم عامل ها ، از جمله یک شبکه سرور جهانی بزرگ ارائه می دهد. مشتریان سریع شامل توییتر ، Reddit ، CNN ، گاردین ، ​​نیویورک تایمز و Target هستند. همچنین تحویل محتوا برای Twitch ، Pinterest ، HBO Max ، Hulu ، Reddit ، Spotify و سایر خدمات را فراهم می کند. این خسارت ده ها کشور را در سراسر قاره آمریکا ، اروپا و آسیا و همچنین آفریقای جنوبی تحت تأثیر قرار داد.

به گفته کارشناسان فناوری ، قطع عمده وب سایت ها و برنامه ها هر از چند گاهی اتفاق می افتد و به طور معمول طولانی مدت نیست. ارائه دهندگان خدمات اینترنتی ، شبکه های تحویل محتوا و سایر سرویس های میزبانی با تعدیل نیرو و شبکه جهانی سرورهای پشتیبان ساخته شده اند که برای کاهش اختلال در هنگام خرابی سرویس های عادی طراحی شده اند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>