سیلاب مدل اپیدرم بازسازی شده را توسعه می دهد

تیم های تحقیقاتی پیشرفته Silab Softcare یک مدل 3D در شرایط آزمایشگاهی از اپیدرم بازسازی شده را تقلید می کنند که از پوست آکنه تقلید می کند. خصوصیات این مدل به تازگی در مجله علمی منتشر شده است پوست تجربی.

آکنه نوعی بیماری التهابی پوستی است که شامل چهار جز components ضروری است: پرفشاري خون همراه با اصلاح تركيب سبوم ، استعمار توسط Cutibacterium (C.) آكنه ، به ويژه فيلوتيپ پرخطر IA1 ، هيپركراتينيزاسيون و التهاب ترشح شده.

اکثر مدل های سه بعدی به تقلید از پوست آکنه به طور مستقل از پرفشار شدن یا حمله C. acnes برای القای ویژگی های پوست آکنه استفاده می کنند. با این حال ، از آنجا که این دو عامل در مراحل اولیه آسیب شناسی به هم مرتبط هستند ، هدف از این کار توسعه یک مدل سه بعدی با ترکیب تغییر و تحریک سبوم توسط C. acnes بود.

در این مدل ، اپیدرم بازسازی شده به طور همزمان با اسکوالن پراکسید شده و فیلوتایپ C. acnes IA1 به دست آمده از جمع آوری کشت یا مستقیماً از بیماران آکنه جدا شد. ترکیبی از این دو عامل باعث ایجاد واکنش های کراتینوسیتی مانند آکنه مانند هایپرکراتینیزاسیون و التهاب می شود ، در نتیجه مدلی ارائه می شود که تمام ویژگی های پوست آکنه را به نمایش می گذارد.

Marine Laclaverie ، رهبر پروژه نوآوری در شرایط in vitro ، اظهار داشت: “خصوصیات دقیق این مدل جدید در شرایط in vitro ثابت می کند که کاملاً برای تقلید از پوست آکنه مناسب است و به عنوان ابزاری برای غربالگری آکنه مورد استفاده قرار می گیرد.”

مدل سه بعدی حاصل از این کار این شرکت را قادر ساخته است تا فعالیت های دارویی Acnesium ، ماده فعال طبیعی تولید شده توسط Silab Softcare برای درمان علائم بالینی آکنه خفیف تا متوسط ​​در بزرگسالان را نشان دهد.

تولید شده از پرکارپ انارهای نابالغ ، با هدف قرار دادن چهار جز اصلی این پاتوفیزیولوژی ، هموستاز را به پوست آکنه باز می گرداند: فعالیت غده چربی را به حالت طبیعی باز می گرداند ، استعمار توسط phylotype IA1 را کنترل می کند ، دارای عمل کراتولیتیک است و التهاب را کاهش می دهد. این محصول مراقبت از تحمل بالا با ترکیب سرعت عمل و کارایی ، جنبه عمومی پوست و در نتیجه کیفیت زندگی بیماران را بهبود می بخشد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>