روغن بزرگ تصمیم بزرگی را درباره تغییر آب و هوا از دست می دهد

فعالان محیط زیست در یک دادخواست علیه رویال هلند شل برنده شدند. ناظران آن را یک پیروزی قانونی جدی برای طرفداران تغییر اقلیم خواندند.

در این کت و شلوار ، Milieudefensie ، بازوی هلندی سازمان محیط زیست دوستان زمین ، به همراه 17 هزار شهروند از شل به دلیل فعالیت های مخرب آب و هوایی شکایت کردند – و پیروز شدند. این حکم حاکی از آن است که شل مجبور است انتشار کربن 2030 خود را در مقایسه با سال 2019 45٪ کاهش دهد.

پیروزی برای گروه محیط زیست ، اهمیت ابتکارات شرکت ها در زمینه تغییر اقلیم را برجسته می کند. در اوایل این ماه ، موسسه نظافت آمریکایی از چالش اقلیمی Challenge Climate Challenge با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در سراسر زنجیره ارزش محصولات پاک کننده و مقابله با تغییرات اقلیمی رونمایی کرد. چالش اقلیمی ACI اولین گام در نقشه راه جدید ACI برای اقدام در مورد تغییرات آب و هوا است ، با هدف محدود کردن افزایش دمای کره زمین به 1.5 درجه سانتیگراد.

این تصمیم در دادگاه هلند بر انتشارات بعدی شل تأثیر می گذارد – نه فعالیت های گذشته آن. بعلاوه ، اگرچه دادگاه تأیید کرد که شل قبلاً اقدامات زیادی را انجام داده است ، اما اهداف و جاه طلبی های آنها “عمدتا به برنامه های غیر ملموس ، تعریف نشده و غیر الزام آور برای بلند مدت بستگی دارد.

این تصمیم در حباب گرفته نشده است. گروه فعال هلندی این را دنبال کنید ، سهامداران Chevron به تصویب یک قطعنامه آب و هوا برای تدوین اهداف روشن و بلند پروازانه برای کاهش انتشار کربن رأی دادند. در همان زمان ، سهامداران اکسون موبیل رای دادند که حداقل دو نفر از 12 عضو هیئت مدیره شرکت را با اعضای دیگری جایگزین کنند که برای مبارزه با تغییرات آب و هوا مناسب ترند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>