تنگ کردن واژن و عوامل آن

[ad_1]

تنگ کردن واژن : آیا تاکنون در زندگی خود با موضوع تنگ کردن واژن برخورد کرده اید؟ بسیاری از خانم ها بعد از عمل های زایمان به مشکل گشادی اندام تناسلی خود بر می خورند و این موضوع برای آنها خوشایند نیست. آیا می دانید که برای این معضل راه کارهای مطمئنی وجود دارد؟

حتما می دانید که روابط جنسی بین مرد و زن از طریق اندام های تناسلی آنها صورت می گیرد. بروز مشکل در هر یک از این عضوها نه تنها لذت جنسی را از بین می برد بلکه موجب از بین رفتن اعتماد به نفس فرد هم می شود.

عوامل زیادی در به وجود آمدن این عارضه دخالت دارند که یکی از آنها سن است. با این حال اگر تصمیم به انجام این عمل دارید، مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد، از دست ندهید.

تنگ کردن واژن و عوامل آن

همانطور که در قسمت قبل به این موضوع اشاره کردیم، گشادی و شل شدگی در این عضو بر اثر چند عامل به وجود می آید. این عوامل افزایش سن، زایمان و مقاربت های زیاد است. جدا از این عوامل ژنتیک هم در بروز این مشکل  تاثیر دارد.

چنانچه خانمی به این مشکل دچار شده باشد، فارغ از اینکه علت آن چیست، احساس بدی نسبت به خود پیدا می کند. این افراد تصور می کنند که توان جنسی آن ها ضعیف شده و دچار اضطراب می شوند. سکس و نیاز جنسی یکی از نیازهای اساسی انسان ها محسوب می شود و این موضوع هم برای خانم ها و هم برای آقایان مهم است.

جداره های نرمی که در واژن خانم ها قرار دارد، به عنوان یک عامل در لذت جنسی مردان و خود آنها شناخته می شود. با گشادی این عضو لذت آن نیز کم می شود. پیش از هر اقدامی ابتدا باید مشخص شود که این مشکل از چه علتی به وجود آمده است به این صورت قادر هستید راه درمان آن را طی کنید.

در عموم مردم این تفکر غالب است که مقاربت زیاد موجب شل شدگی واژن می شود اما چقدر صحت دارد؟

با توجه به تمام عواملی که در این عارضه سهم دارند، افزایش سن و پیری یک پروسه غیر قابل انکار است و به تدریج در پوست تمام بدن رخ می دهد. برای آشنایی با این موضوع ادامه مطلب را بخوانید.

افزایش رابطه جنسی یا زایمان طبیعی؟

در این قسمت می خواهیم در خصوص سه عامل که بیشترین تاثیر را روی این اندام تناسلی زنانه می گذارد، صحبت کنیم.

سه دلیل مهم در شل شدگی واژن

  • زایمان طبیعی خانم ها؛
  • شرایط بدنی و مشکلات آن؛
  • پروسه پیری.

زایمان طبیعی خانم ها

یکی از دلایلی که در تفکر عمومی وجود دارد، مربوط به زایمان طبیعی و تولد بچه از طریق واژن است. شاید ندانید ولی با هر بار زایمان آن هم به صورت طبیعی و بارداری به طور کلی تغییر و تحولات بسیار زیادی در بدن خانم ها رخ می دهد.

تنگ کردن واژن برای خانم هایی که تجربه چند باره تولد از راه واژن را دارند، آمار بیشتری دارد. زمانی که نوزاد از مسیر واژن خارج می شود و به اصطلاح زایمان طبیعی رخ می دهد، فشار بسیار زیادی به اندام های لگنی وارد می شود. این موضوع در اولین زایمان به ترتیب بیشتر از زایمان های بعدی است.

دهانه رحم با تحمل این فشار در هر بار تولد بچه نیز شل تر می شود. اما آنچه مجرای واژن را به شل شدگی دچار می کند، زایمان های متوالی و با فاصله زمانی کم است؛ به همین دلیل است که جدا از موضوع آمادگی بدن نباید تجربه حاملگی فوری بعد از دیگری اتفاق بیفتد.

شاید تصور شود انتخاب عمل سزارین برای زایمان گزینه بهتری به نظر برسد ولی در واقع این نوع عمل از شل شدگی اندام واژن جلوگیری نخواهد کرد. ” تنگ کردن واژن حتی در خانم هایی که زایمان را به صورت سزارین انجام داده اند هم درخواست می شود. در حقیقت آنچه زایمان را به عنوان عامل بروز این مشکل کرده است، وزن نوزاد در طول ایام حاملگی به همراه ژن هاست.

شرایط بدنی و مشکلات آن

در این بخش به بیماری هایی که در بدن برخی از زنان ممکن است رخ بدهد، می پردازیم. همانطور که عامل افزایش سن بیان شد، پدیده یائسگی در خانم ها که در سنین نسبتا بالا رخ می دهد، در شل شدگی واژن تاثیر چشمگیری دارد. عمل تنگی واژن ممکن است به درخواست خانم هایی باشد که به بیماری های این چنینی دچار هستند.

کیست یا بیماری های دیگری مانند سرطان نیز در صورت ابتلا موجب شل شدگی اندام تناسلی زن ها می شود. شاید این طور تصور کنند که آیا این موضوع برای کودک هم مشکلی ایجاد می کند؟ در پاسخ باید بدانید کل شل شدگی واژن برای تولد چالش نخواهد بود؛ ولی در روحیه فرد بسیار موثر است.

بعضی از خانم ها…

لینک سایت

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>