بیوفیلم ها از فضا – HAPPI

باری باری SpaceX Dragon ناسا ، که تقریباً 5000 پوند آزمایش علمی از ایستگاه فضایی بین المللی دارد ، هفته آینده به زمین بازگشت. داده های حاصل از یک آزمایش مراقبت از دهان و دندان است که می تواند از توسعه درمان های جدید برای مبارزه با حفره ، التهاب لثه و پریودنتیت پشتیبانی کند.

این مطالعه برای بررسی چگونگی تأثیر گرانش بر ساختار ، ترکیب و فعالیت باکتریهای دهان در حضور عوامل مراقبت از دهان و دندان طراحی شده است.

طبق گفته ناسا ، این مطالعه مورد توجه بسیاری از برنامه های مراقبت از دهان است زیرا میکروبیوم دهان یک جامعه همزیستی را تشکیل می دهد که تحت شرایط دیس بیوتیک می تواند منجر به بیماری شود. این تحقیق خصوصیات مولکولی یک میکروبیوم دهانی سالم و بیمار را فراهم می کند. علاوه بر این ، حساسیت جوامع دیس بیوتیک به مداخله درمانی با هدف انتقال جامعه پلاک از حالت دیس بیوتیک به سمت یک بیماری سالم مشخص می شود. بینش از این مطالعات منجر به طراحی استراتژی های درمانی جدید علیه پوسیدگی ، التهاب لثه و پریودنتیت می شود. یادگیری بالقوه این پروژه همچنین می تواند فراتر از حفره دهان باشد و تأثیرات آن در سایر سطوح مخاطی بدن باشد.

كارشناسان اصلی تحقیق كارلو دایپ ، PhD و Harsh Trivedi از شركت Colgate-Palmolive هستند. لوسیانا رینودی-مارون ، دکترای کالگیت-پالمولیو یک محقق / همکار است.

“تأثیر عوامل استرس زای محیطی بر رشد و درمان بیوفیلم دهانی (بیوفیلم های خوراکی در فضا)” اثر جاذبه بر رفتار باکتری های دهان ، از جمله ساختار جامعه باکتری ها و تغییرات در پاسخ باکتری به عوامل معمول مراقبت از دهان را بررسی می کند. تحقیقات همچنین می تواند بینشی در مورد چگونگی تأثیر ریز جاذبه بر میکروبیوم سایر سطوح مخاطی بدن فراهم کند.

تأثیر عوامل استرس زای محیطی بر رشد و درمان بیوفیلم دهانی (بیوفیلم های خوراکی در فضا) ، بیوفیلم ها را در یک دستگاه میکروسیالی خارج از بدن آزمایش می کند که رشد پلاک های دندانی را در سطح مینای دندان تحت شرایط ریز وزن طی یک دوره دو روز شبیه سازی می کند. یک مطالعه بیوفیلم همزمان در زمین به عنوان کنترل مقایسه ای انجام می شود. دستگاه های میکروسیال با بزاق مشتق شده از بیمارانی که سالم هستند ، با پریودنتیت یا ضایعات پوسیدگی فعال تلقیح می شوند. این پروتکل به محققان اجازه می دهد تا آسیب شناسی های بیوفیلم بالقوه منحصر به فرد وابسته به حالت های بهداشت دهان و دندان را شناسایی کنند. تأثیر گرانش در تشدید دیس بیوز میکروبیوم (عدم تعادل میکروبی) ؛ و پاسخ نسبی به عوامل معمول مراقبت از دهان (روی و / یا آرژنین).

آزمایشات دیگر موجود در کشتی بازگشت ، Lyophilization-2 است ، که چگونگی تأثیر گرانش بر مواد خشک شده توسط یخ را بررسی می کند و می تواند منجر به بهبود فرایندهای خشک شدن یخبندان برای داروسازی و سایر صنایع شود ، و آزمایش عضله مولکولی -2 ، که یک سری داروها را برای دیدن آزمایش می کند. آیا آنها می توانند سلامت را در فضا بهبود بخشند ، یا احتمالاً منجر به اهداف درمانی جدیدی برای بررسی روی زمین می شوند.

SpaceX Dragon قرار است سه شنبه ، 6 ژوئیه عزیمت کند و در 8 ژوئیه به اقیانوس اطلس برود.

کنترل کننده های زمینی در SpaceX در هاثورن ، کالیفرنیا ، به Dragon دستور می دهند تا از پورت رو به فضای ماژول Harmony ایستگاه باز شود. فضانورد ناسا شین کیمبرو بر روی ایستگاه نظارت خواهد کرد.

پوشش مستقیم حرکت در ساعت 10:45 صبح EDT سه شنبه ، 6 ژوئیه ، در تلویزیون ناسا ، وب سایت آژانس و برنامه ناسا آغاز می شود. ناسا می گوید این پوشش را نمی دهد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>