ایالت واشنگتن قانون بازیافت را تصویب می کند

هفته گذشته ، جی اینسلی ، فرماندار واشنگتن ، لایحه جامع بازیافت را به عنوان قانون امضا کرد. به طور خاص ، SB 5022 قرار است چهار چیز را برای واشنگتن تغییر دهد: یک چیز دیگر ، برای همیشه کف ، مواد سفید پف کرده که بیش از عمر شما طول می کشد تا تجزیه بیولوژیکی شود. دیگر بسته بندی بادام زمینی ، جعبه های برداشت تاشو و کولرهای یکبار مصرف وجود ندارد. ظروف ، نی ، چاشنی ها و درب های نوشیدنی سرد فقط با درخواست در دسترس هستند. سه ، دیگر آرم فلش مثلثی روی ظروف پلاستیکی وجود ندارد. چهار ، بسیاری از اقلام پلاستیکی موجود در فروشگاه مواد غذایی نیاز به مقدار مشخصی مواد بازیافتی دارند.

به گفته حامی مالی سنا ، سناتور مونا داس ، SB 5022 یک سیاست پیشگام در مجموعه اقداماتی است که قانونگذار ایالت واشنگتن برای حرکت به سمت تغییر اقلیم و کاهش آلودگی انجام داده است. این قانون بر اساس لایحه ای است که Das در سال 2020 به آن اشاره کرد و کیسه های پلاستیکی نازک را ممنوع اعلام کرد و الزام داشت که کیسه های پلاستیکی ضخیم تر از 40٪ محتوای بازیافت شده پس از مصرف مصرف کننده تشکیل شود.

داس گفت: “مجلس قانونگذاری واشنگتن در سالهای اخیر اقدامات اساسی را برای حل مسئله پلاستیك انجام داده است و ادامه می دهد كه پیشرفت برای سلامتی جوامع و سیاره ما حیاتی است.” “من بسیار افتخار می کنم که ابزار دیگری را نیز برای انتقال ما به سمت واشنگتن تمیزتر و سبزتر به خدمت گرفته ایم – و من افتخار کرده ام که برای دستیابی به این مسئله با همکارانم در مجلس و سنا ، رهبران صنعت ، مدافعان و اعضای جامعه کار می کنم. انجام شده.”

پرداختن به پلاستیک و به ویژه پلی استایرن منبسط شده در بین مردم محبوب است. یک نظرسنجی اخیر از نظرسنجی سیاست عمومی در مورد شرکت کنندگان دو حزب در کلرادو ، فلوریدا ، ماین و ایالت واشنگتن نشان داد که بیش از 76 درصد مایل به دیدن قوانین بیشتری برای کاهش آلودگی پلاستیک و آب هستند. اکثریت (57٪) از افراد مورد بررسی اظهار داشتند که از ممنوعیت استفاده از ظروف برای استفاده از کف در سطح کشور حمایت می کنند. آگاهی و نگرانی در مورد 33 میلیارد پوند زباله پلاستیکی که هر ساله وارد اقیانوس های زمین می شود ، در حال افزایش است.

لیز بری (دی سیاتل) ، نماینده حامی لایحه همراه مجلس با SB 5022 ، گفت: “واشنگتن یک رهبر ملی در زمینه بازیافت و آلودگی پلاستیک بوده است.” من از رای دهندگان و حتی 5 ساله خود می شنوم پسر پیر – که به من گفت زباله بزرگترین تهدید برای اقیانوس های ما است – که ما باید اقدام فوری انجام دهیم. “

SB 5022 به تولیدکنندگان نوشیدنی نیاز دارد که به تدریج سطح بیشتری از محتوای بازیافتی پس از مصرف در ظروف پلاستیکی خود را برآورده کنند ، که به رانندگی در بازار رزین پلاستیکی بازیافتی کمک می کند و از حمایت شرکت های بزرگ تولید کننده نوشیدنی که تحت تأثیر این سیاست قرار دارند ، برخوردار خواهد شد. این لایحه همچنین واشنگتن را به اولین ایالتی تبدیل می کند که به حداقل محتوای بازیافتی برای بطری های پلاستیکی مورد استفاده برای تمیز کردن منازل و محصولات مراقبت شخصی احتیاج دارد.

سناتور Reuven Carlyle (دی سیاتل) ، دیگر مدافع سرسخت راه حل های آب و هوایی ، گفت: “این قانون با دقت تدوین شده واشنگتن را به عنوان یک رهبر ملی در زمینه ترک اعتیاد بنیادی و سیستمیک ما به پلاستیک های یکبار مصرف قرار می دهد.” “من عمیقاً از تلاشهای خستگی ناپذیر سناتور داس با رهبران محیط زیست و صنعت برای یافتن راهی به جلو که تولید کنندگان را تشویق می کند با مسئولیت پذیری از محصولات مصرفی سبزتر و پایدارتر استقبال کنند بسیار قدردانی می کنم.”

در مورد پلی استایرن منبسط شده ، فروش یا توزیع بادام زمینی بسته بندی از اوایل ژوئن 2023 ممنوع خواهد بود. بیشتر خنک کننده های قابل حمل ، ظروف سرویس غذا و ظروف از اوایل ژوئن 2024 ممنوع است. این منع گسترش پلی استایرن بسیار شبیه SB 6213 است ، قانونی که تحت حمایت مالی Das که در سال 2020 از سنا عبور کرد. همچنین در این لایحه لازم است که مشاغل خدمات غذایی ظروف پلاستیکی ، نی ، بسته بندی چاشنی ها و درب های فنجان را فقط در صورت درخواست ، از سال 2022 تهیه کنند ، به استثنای برخی موارد برای درب های نوشیدنی گرم ، وسایل نقلیه و تحویل خدمات. این امر واشنگتن را به اولین ایالتی تبدیل می کند که نیاز به انتخاب جامع برای ظروف پلاستیکی ، نی ، درب لیوان و چاشنی دارد.

سناتور کریستین رولفس (جزیره D-Bainbridge) ، گفت: “ما باید مسئولیت تولیدکنندگان را در قبال بحران آلودگی پلاستیک ادامه دهیم و این لایحه گام اساسی دیگری در کار قانونگذار برای مقابله با این تهدید برای بهداشت عمومی و محیط زیست ما است.” در بسیاری از قوانین حفاظت از محیط زیست که راه را برای SB 5022 هموار کرد ، قهرمان شده است.

نماینده جو فیتزگیبون (D-West Seattle) ، یکی از قهرمانان مجلس برای لوایحی که اقتصاد سبزتر ایجاد می کند و از کره زمین محافظت می کند ، گفت: “الزام محصولات پلاستیکی به همراه محتوای بازیافتی به ایجاد بازارهایی برای بازیافت مواد پلاستیکی کمک می کند.” “این چرخه فضیلت باعث صرفه جویی در انرژی و منابع طبیعی می شود. این لایحه گامی مهم در جهت کاهش ضایعات پلاستیکی غیرضروری است که جریان بازیافت و زباله های ما را مسدود می کند. “

در هنگام امضای SB 5022 ، بخشی از مجموعه لوایح سیاست های زیست محیطی که امروز امضا شد ، اینسلی گفت: “امروز یک روز تاریخی در ایالت واشنگتن است. با تشکر از تلاش و فداکاری بسیاری ، واشنگتن نه تنها زیباترین ، نوآورترین ایالت خواهد بود. اکنون ، واشنگتن همچنین بهترین سیاست های آب و هوایی را در ایالات متحده خواهد داشت. “

داس گفت: “من برای ارائه مقابله با بحران پلاستیك افتخار كردم كه این لایحه را ارائه كنم.” “در این مرحله – در سال 2021 ، در کشوری که به طور مداوم در لبه فن آوری جدید و توسعه پایدار قرار داشته است – ما نباید تولید مواد غیر قابل بازیافت ، قابل استفاده مجدد یا قابل استفاده برای تولید مواد شیمیایی کنیم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>