امروز دوشنبه ملانوم است – HAPPI

امروز دوشنبه ملانوماست. آکادمی پوست آمریکا برای افزایش آگاهی از ملانوم و سایر انواع سرطان پوست اولین دوشنبه ماه مه را تعیین می کند. AAD خاطرنشان می کند که اگرچه ملانوم کشنده ترین شکل سرطان پوست است ، اما در صورت تشخیص زود هنگام بسیار قابل درمان است. هنوز هم ، در 30 سال گذشته میزان ملانوما در حال افزایش است. AAD از مصرف كنندگان مي خواهد كه مرتباً بررسي كنند تا هرگونه تغيير در پوست خود را جستجو كنند و هنگام انجام آزمايشات سرطان پوست ، ABCDE ملانوم را به خاطر آورند.

A = عدم تقارن – یک نیمه شباهت به نیمه دیگر ندارد
B = مرز – خال حاشیه ای نامنظم ، پوسته پوسته یا بد تعریف شده دارد
C = رنگ – از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت است. سایه هایی از برنزه ، قهوه ای یا سیاه دارد ، یا گاهی سفید ، قرمز یا آبی است
D = قطر – هنگام تشخیص ، ملانوماها معمولاً بیشتر از 6 میلی متر هستند (اندازه پاک کن مداد) ، اما ممکن است کوچکتر باشند
E = در حال تکامل – خال یا ضایعه پوستی که به نظر می رسد متفاوت از بقیه است یا در اندازه ، شکل یا رنگ تغییر می کند

اگر مصرف کنندگان متوجه لکه ای متفاوت از نقاط دیگر شدند یا تغییر ، خارش یا خونریزی ایجاد کرد ، باید با یک متخصص پوست دارای مجوز از هیئت مدیره تماس بگیرند. و البته همه باید بطور منظم از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.

شاری اسپرلینگ ، متخصص پوست و مو گفت: “با نزدیک شدن به تابستان ، روند مراقبت از پوست شما می تواند تغییر کند. مهمترین ماده مورد استفاده ضد آفتاب است. SPF باید 30 یا بالاتر باشد و در معرض آفتاب هر دو ساعت یکبار استفاده شود.” “در ماههای تابستان که بیرون از آن گرم است ، می توانید به یک مرطوب کننده سبک تر و لاغرتر روی بیاورید. در ماه های زمستان ممکن است از کرم غلیظ تری برای آبرسانی بهینه پوست استفاده کنید.”

برای بیش از 20 سال ، Happi گزارشی از تلاش های صنعت زیبایی برای مبارزه با ملانوم ارائه داده است. شرکت های دارویی نیز موفقیت در واکسن ملانوم را گزارش کرده اند. و البته ، نادیم شاث ، ستون نویس Happi ، دکترای زیادی در مورد خطرات ملانوم نوشته است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>