آمازون به دلیل افزایش قیمت محصولات نظافتی شکایت کرد

در یک دادخواست آمازون متهم شده است که در اوج شیوع ویروس کرونا قیمت محصولات مهم را افزایش داده است. دادخواست دادرسی طبقاتی که توسط شرکت حقوقی Hagens Berman تنظیم شده ، آمازون را به “بهره برداری از مصرف کنندگان در آسیب پذیرترین ساعت خود” با افزایش قیمت کالاهای پزشکی ، تمیز کردن محصولات ، کنسروها و سایر وسایل ضروری در طی همه گیری متهم می کند.

این دادخواست به طور بالقوه شامل تمام خریداران آمازون در سراسر ایالات متحده شد كه چنین محصولاتی را خریداری كرده اند.

طبق این دادخواست ، مصرف کنندگان آمریکایی در اوج بیماری همه گیر ویروس کرونا در آمدن به آمازون و سایر خرده فروشان آنلاین در بهار سال 2020 ، هنگامی که سفارشات در خانه و تهدید بیماری ، خرید مواد غذایی بسیار مورد نیاز و تدارکات.

در این دادخواست آمده است: “در این محیط – مطابق با رهنمودهای دولت و مقامات بهداشت عمومی – مصرف كننده ها برای تأمین نیازهای اساسی خود به خرید آنلاین و به ویژه آمازون روی آورده اند.” “بدون سرمایه گذاری در معرض دید عموم و در معرض خطر قرار گرفتن در معرض خود و دیگران ، فقط با چند کلیک آمریکایی ها می توانند کالاهای مصرفی را از آمازون خریداری کنند که به خانه های آنها تحویل داده می شود.”

این دادخواست ادعا می کند که غول تجارت الکترونیکی به طور قابل توجهی قیمت کالاهای مختلف را افزایش داده است. هزینه ماسک های صورت ، به عنوان مثال ، 500 درصد افزایش یافت ، این دادخواست ادعا کرد ، از 20 دلار به 120 دلار رسید. طبق دادخواست ، هزینه ضد عفونی کننده 100٪ افزایش یافت. طبق این دادخواست ، موارد دیگری که هزینه های آنها به شدت در آمازون افزایش یافت مسکن درد ، آرد و داروهای ضد سرماخوردگی بود.

این شکایت ، که برای اولین بار در آوریل سال 2020 در دادگاه منطقه شمالی کالیفرنیا ثبت شد ، می گوید برخی از موارد تا 1000٪ افزایش یافته است.

طبق این دادخواست ، “برخی از افزایش های غیرقانونی مربوط به فروش محصولات تهیه شده توسط اشخاص ثالث بوده است ، فروش هایی که آمازون کنترل می کند و سودهای کلان از آنها حاصل می کند”.

گرچه قانون فدرال به صراحت افزایش قیمت را غیرقانونی اعلام نکرده است ، بسیاری از ایالت ها این عمل را در هنگام اضطرار غیرقانونی اعلام کرده اند ، مانند یک فاجعه طبیعی یا بیماری همه گیر.

بر اساس شکایت .

آمازون در ماه مه گفت كه كنگره باید یك قانون فدرال علیه گران شدن قیمت تصویب كند تا یك استاندارد و تعریف مشخص ایجاد كند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>